Cena 3D tisku a služeb

Na každý požadovaný dílec Vám rádi zpracujeme individuální cenovou nabídku na míru! Každý 3d tisk je totiž individuální a jeho cena se odvíjí od několika faktorů, mezi které patří:

Cena 3D materiálů se pohybuje v širokém rozmezí. Záleží na typu materiálu, jeho kvalitě a vlastnostech. Nejlevnější jsou běžné PLA a PETG materiály, dražší jsou například technické materiály, jako je NYLON nebo TPU.

Složitější modely vyžadují více času a práce na přípravě a tisku, proto jsou dražší. Složitost modelu se posuzuje podle několika faktorů, jako je počet detailů, zaoblení, prohlubně, nebo potřeba podpůrného materiálu.

Cena 3D tisku je také závislá na čase, který je potřeba na jeho výrobu. Doba tisku se odvíjí od velikosti a složitosti modelu.

Některé modely vyžadují použití podpůrného materiálu, který se po vytištění odstraňuje. Cena podpůrného materiálu se připočítává k ceně tisku.

Detailnost modelu se určuje podle výšky vrstvy popřípadě rozlišení tisku. Čím menší výška vrstvy popřípadě vyšší rozlišení, tím je model detailnější a tím je také dražší.

Výsledná kvalita 3D tisku závisí na použitém materiálu, technologii tisku, výšce vrstev a na přesnosti 3d tiskárny. Naše 3D tiskárny se vyznačují vysokou přesností a rychlostí tisku, díky které jsme vám schopni nabídnout tu nejlepší kvalitu. 

V neposlední řadě má významný vliv na koncovou cenu požadovaný počet kusů. Čím více kusů v zakázce, tím nižší je výsledná cena na 1ks. Cenovou nabídku Vám zpracujeme přesně na míru dle vašeho požadavku, ať už se jedná o 1ks, 5ks, 20ks, 100ks nebo i 500ks a více.    

časová osa

Každý 3d tisk je velice individuální a cena se odvíjí od několika faktorů jako je složitost a velikost tisknutelného dílce, možná potřeba podpůrného materiálu, použitý materiál a požadovaná výsledná kvalita povrchu dílce. Neposledním faktorem je potřebný čas, který vychází z kombinace uvedených faktorů na daný 3d tisk.
Cenu 3d tisku také ovlivňuje počet požadovaných kusů.

Na každý požadovaný dílec Vám rádi zpracujeme individuální cenovou nabídku na míru.
Pro vaši představu v jakých cenách se pohybujeme uvádíme základní ceník.

Proč si vybrat právě nás?

Profesionál

Profesionální přístup

Našim zákazníkům se věnujeme individuálně a s maximální péčí. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu pro váš 3d tisk a zajistíme bezproblémovou výrobu a dodání. Máme dlouholeté zkušenosti s 3D tiskem a 3D modelováním a neustále se vzděláváme v nejnovějších trendech.

Piktogram kvalita

Vysoká kvalita

3D tisk realizujeme pouze z kvalitních filamentů od českých výrobců, což zaručuje že 3D tisk od nás je v té nejvyšší kvalitě.
3D modely tvoříme v profesionálním 3D CAD softwaru FUSION 360, což zaručuje, že jsou  precizně zpracované a splňují nejpřísnější požadavky.

flexibilní výroba

Flexibilní výroba

Víme, že čas je cenný. Proto nabízíme rychlou a flexibilní výrobu, která vám umožní získat své produkty včas a bez zbytečných starostí. Dokážeme se přizpůsobit vašim požadavkům a dodáme vám modely v co nejkratší době.

Pro vaši představu v jakých cenách se pohybujeme uvádíme základní ceník.

3D tisk

40

Kč / Hod

Jedná se o průměrnou cenu za hodinu tisku. Konečná cena 3D tisku závisí na velikosti, složitosti a použitém materiálu tisknutého výrobku. Na cenu má také vliv počet kusů. U sériového tisku vám můžeme nabídnou nižší cenu v závislosti na velikosti jednotlivé série.

3D modelace

399

Kč / Hod

Vytvoříme vám 3D model dle technického výkresu, náčrtku, fotografie s rozměry, fyzické předlohy apod. Modely můžeme také upravit, např. změna rozměrů, sloučení více modelů do jednoho, rozdělení modelu na více částí, modely umíme také zrcadlově otočit a apod.

Post-processing

299

Kč / Hod

Vytisknutý dílec zbavíme podpůrného materiálu použitého při tisku, můžeme vyřezat přesné závity či výtisk vytmelit a vybrousit. Výtisky z více dílů slepíme. Výtisk z materiálu ABS nebo ASA vyhladíme tak, že bude k nerozeznání od výlisků z vstřikolisu. 

Příklad výsledné ceny tisku

Otázky a odpovědi

Nic se neděje 3D model můžete najít v databázích 3d modelů například https://thingiverse.com , https://printables.com, https://cults3d.com, https://myminifactory.com nebo jej pro vás vytvoříme. Pokud máte výkresovou dokumentaci, náčrt, obrázek s rozměry či fyzickou předlohu, stačí nám je poslat a model vám vytvoříme v profesionálním 3D CADu Fusion 360. 

Větší modely tiskneme rozdělené na více částí, které následně slepíme.

Model nám ideálně zašlete ve formátu určeném k 3D tisku jako jsou STL, 3MF, OBJ, STEP/STP apod. 
Pokud uvedený formát nemáte, nevadí. Poradíme si i ostatními formáty a model si převedeme.

To záleží na detailnosti a složitosti dílce. Je potřeba brát v úvahu, že povrchové modely pro 3D tisk jsou složeny ze sítě trojúhelníků a tvary jako oblouky by v případě nízké kvality byly viditelné jako složenina několika rovin namísto oblouku. 


Modely tedy exportujte raději ve vyšší kvalitě aby výsledný tisk obsahoval veškeré detaily.

Přesnost velice závisí na geometrii a složitosti dílce a také na použitém materiálu k tisku. Některé materiály trpí velkou smrštivostí, která se může projevit v různé části dílce malinko jinak a nelze ji plně podchytit. 

U FFF/ FDM tisku běžně dosahujeme přesnosti kolem 0,05 – 0,1 mm. 

Výsledné výtisky je možno následně dále zpřesnit např. vystružením, obrobením, obroušením dosedacích ploch apod. 

Každý tisk je velice individuální a cena se odvíjí od několika faktorů jako je složitost a velikost tisknutelného dílce, možná potřeba podpůrného materiálu, použitý materiál a požadovaná výsledná kvalita povrchu dílce. Neposledním faktorem je potřebný čas, který vychází z kombinace uvedených faktorů na daný tisk.
Cenu také ovlivňuje počet požadovaných kusů.

Na každý požadovaný dílec Vám rádi zpracujeme cenovou nabídku, aby jste nebyli nemile překvapeni.
Poptávka 3D tisku není závazná a je zdarma.   

-> Mám zájem o nezávazné nacenění <-

Zakázky většinou stíháme expedovat do 72 hodin od vyjasnění objednávky.

Urgentní a kusové zakázky stíháme expedovat do 24 hodin.

Je nutno podotknout, že dodací lhůty závisí také na aktuální poptávce po našich službách a velikosti realizované zakázky.

Nicméně termín expedice si vždy odsouhlasíme dopředu, již při vyjasnění objednávky.

Aktuálně disponujeme rychlou velkoformátovou CoreXY 3D tiskárnou s pěti nástroji a velikostí tiskové plochy 360×360×360 mm, což nám umožňuje jednoduše a rychle tisknout rozměrné objekty z až pěti materiálů současně! 

Ano umíme. Může tisknout až pěti filamenty zároveň, což znamená až pět různých barev v rámci jednoho dílce.